Menu
Your Cart

Karadut Şurubu

Karadut Şurubu
Karadut Şurubu
Yeni
Karadut Şurubu
Karadut Şurubu
Karadut Şurubu
 Hatay yöresine özgü olan Karadut ŞurubuTam bir şifa deposu olan ve meyveler içinde en fazla kromozoma sahip olmakla şaşırtan karadutun tam olarak nereden türediği bilinmese de pek çok kaynak Orta Asya kökenli bir bitki türü olduğunu öne sürer.
Yaklaşık 2-3 cm uzunluğunda hassas bir meyveye sahip olan karadut, dut familyasının en sulu ve koyu türlerindendir. Dünyanın en eski medeniyetleri tarafından ipek böceklerini beslemek amaçlı da kullanıldığı bilinir. Dayanıklı bir gövdeye sahip olan karadut ağacının hem meyvesinden hem de yapraklarından yarar sağlanabilir.

Karadut Şurubu Faydaları Nelerdir?
Karadut içerdiği yüksek vitamin ve mineral değerleri ile hemen her mevsim tüketilmesi gereken bir meyve olarak değerlendirilir. Özellikle içecek olarak yapılan karadut şurubu faydası içeriğindeki doğal özleri ve bileşenleri sayesinde farklı bir kategoride yer alır.

Adeta bir tıbbı ilaç kadar değerli etkilere sahip olan içeceğin insan vücudu için pek çok faydası vardır. Aşırı tüketimde bile ishal dışında karadut şurubu zararları görülmez.
Yüksek miktarda C vitamini içeren şurup, enerji verdiği gibi yorgunluk izlerini ortadan kaldıran güçlü etkileri bulunur.
Özellikle E ve K vitaminleri açısından değerlendirildiğinde ise hem kanın pıhtılaşmasını hem de kemik gelişimini sağlaması açısından önemli bir yere sahiptir.
Rengi ve bileşenleri sayesinde kanser önleyici etkilere sahip olduğu görülür.
Yaşlanmayı geciktirici özelliklerinin yanı sıra tam bir antioksidan deposudur.
Vücutta bulunan çeşitli bakteriler ile savaşan karadut suyu sabahları aç karnına tüketildiğinde bağırsak parazitlerinin atılmasını da sağlar.
Bağırsakların hızlı ve düzenli bir şekilde çalışmasına destek olan karadut suyu kabızlık sorunu yaşayan kişiler için de olumlu sonuçlar verir.
Şurup dışında kalan posa cilde sürüldüğünde botox etkisi göstererek kırışıklıkları önler.
Nezle, grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı vücudu dirençli hale getirerek bir kalkan görevi üstlenir.
Uyku düzensizliği veya uykuya dalma problemlerinde etkili olan karadut şurubu uyumadan evvel tüketilirse rahatlatıcı etkilere sahiptir.
Genelde kırmızı meyvelerde bulunan flavonoid içeriği ile kalp sağlığının ve hücre yapısının korunmasında etkin rol oynar.
Mide salgılarını arttırıcı özelliklere sahip olan karadut şurubu gastrit gibi mide rahatsızlıklarına karşı birebirdir.
Potasyum, manganez, demir ve bakır gibi mineraller açısından zengin olan karadut şurubu kan hücrelerinin sağlığını korur ve destekler.
Karadut şurubunu yaz mevsimi boyunca tüketen kişilerde UVA ve UVB ışınlarına karşı doğal bir cilt koruması gelişir.
Cildi aydınlatan karadut şurubu düzenli tüketimde yaşlanmayı geciktirici etkilere sahiptir.
Doğal ve ev yapımı karadut şurubu ağız yaralarına da iyi gelir. Aft gibi ağız yaralarının çok daha hızlı kapanmasını sağlar.

Write a review

Note: HTML is not translated!
Bad Good
200.00TL
Ex Tax: 200.00TL
  • Stok Durumu: Stok Var
  • Ürün Kodu: krd003
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikamız .